25 års jubilæmsfesten 2005
 

25 års jubilæmsfesten

25 år med bueskydning i TIK.
TIK Bueskydnings historie

Ved TIK Bueskydnings 25 års jubilæumsfest blev der uddelt pokaler til indendørs klubmestrene 2005. Desuden blev klubbens to vandrepokaler uddelt.


I år gik Lions Klub Vandrepokal til
Nicolas Weikop.

Pokalen gives til en aktiv og engageret skytte, der repræsenterer TIK Bueskydning og som i årets løb har udmærket sig på det sportslige plan. Det kan både være en flot præstation, en stor fremgang eller på anden måde har udmærket sig.











Ole Vestergaard
modtog Vanførefondens Vandrepokal.
Pokalen er en lederpokal, der gives til en leder for at påskønne en engageret og dygtig indsats i TIK bueskydning. Der behøver ikke være tale om aktivt instruktørarbejde, men kan også omfatte lederarbejde/aktiviteter på and
et plan.

 
  Klubmestre:
DMcR 1. Ida Frandsen , HMcR 1. Bertil Lynggaard, HMcC 1. Thomas Jensen,
HMnR 1. Mathias Rasmussen, HMnC 1. Dennis Vejlin, HJR 1. Nicolas WeIkop,
DKR 1. Randi Degn, HKR 1. Steffen Degn, HSR 1. Kurt Hansen, DSR 1. Anna Boda, HOR 1. Preben Andersen, HSC 1. Kenneth Hansen;

Resultatet af klubmesterskabet
 
 
Foto: Rolf Lind