|
|||
|
Sankt
Hans
Vi er blevet spurgt om vi vil tænde bålet, hvilket vi meget gerne vil. 4 skytter er igang med at træne til dette ved sommerlejren.
Vi håber alle endvidere at mange bare møder op til selve Sankt Hans festen og får en hyggelig aften.
Sommertræning
Fra 3. august vil træningen igen være normal
DM
Aktiv
sommer 4-6 juli
Der er 2 hold pr. dag: Hold
1 kl.9.00 - 12.00 Da det er 3 lange dage, vil Ove meget gerne have hjælp fra nogle voksne der kan hjælpe ham. På samme måde som sidste år vil de ældste ungdomsskytter også hjælpe til.
Såfremt du har mulighed for at hjælpe, det måtte være alle dage eller bare en dag, evt. "kun" formiddag eller eftermiddag, så meld dig til Ove, så han ved hvem og hvormange han kan regne med disse dage
Afholdte
aktiviteter
Vi afholdte stævne den 21. maj, hvor vi igen åbnede op for både ungdom samt seniorer. Stævnet var en succes, også selvom stævnet stort set blev væk i regnvejr. Tak til alle skytter og de mange hjælpere under stævnet.
Sommerlejren
------------------------------------------- Med venlig hilsen
Bestyrelsen ,TIK bueskydning
|
|||
| 15. 06.2005 | |||